GABINET WETERYNARYJNY PLUTO

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

Ćwierkamy z zachwytu!

 

NAJLEPSZY WETERYNARZ DLA PTAKÓW NA ŚLĄSKU

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Ptaki, podobnie jak psy, koty czy gryzonie, mają szczególne miejsce w naszych sercach i zasługują na odpowiednią opiekę zdrowotną. W ciągu swojego życia mogą doświadczyć różnorodnych schorzeń, takich jak problemy z oczami, dziobem czy zatrucia pokarmowe wynikające z nieprawidłowej diety. Ze względu na ich delikatność, ptaki są szczególnie podatne na urazy i skaleczenia, co z kolei wymaga natychmiastowej interwencji weterynaryjnej.

 

W gabinecie weterynaryjnym dla ptaków zapewniamy kompleksową opiekę zdrowotną, obejmującą diagnostykę i leczenie różnych schorzeń. Działamy z pełnym zrozumieniem dla specyfiki tych zwierząt, starając się minimalizować stres związany z wizytą u weterynarza. W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych czy urazów ptaka, zachęcamy do skorzystania z naszych usług, aby zapewnić mu najlepszą opiekę i szybki powrót do zdrowia.

Jak przebiega wizyta u weterynarza z ptakiem?

 

W pierwszej kolejności zalecamy przetransportowanie ptaka do naszego gabinetu w specjalnie przystosowanej klatce. Zalecamy usunięcie wszelkich akcesoriów z klatki, aby uniknąć ewentualnych urazów, związanych z niespokojnym zachowaniem zwierzaka podczas podróży.

 

W trakcie wizyty skupiamy się nie tylko na badaniach, ale również na rozmowie z właścicielem ptaka. Rozmowa ta stanowi istotną część diagnostyki, umożliwiając nam zebranie szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia ptaka oraz jego codziennego funkcjonowania. Często przeprowadzamy także dodatkowe badania, aby uzyskać pełniejszy obraz sytuacji.

 

W gabinetach weterynaryjnych dla ptaków cenimy komunikację z właścicielami i staramy się działać w sposób delikatny, minimalizując stres dla zwierząt. Naszym celem jest kompleksowa opieka zdrowotna, oparta na zrozumieniu dla specyfiki każdego pacjenta, aby szybko i skutecznie przywrócić ptaka do zdrowia.

 

Kiedy należy udać się z ptakiem do weterynarza?
 

Ptaki posługują się różnorodnymi formami komunikacji, a ich zachowanie i sygnały czasem mogą być niezrozumiałe dla właścicieli. W naturalnym środowisku ptaki skutecznie ukrywają objawy chorób, co stanowi instynktowną obronę przed potencjalnymi zagrożeniami, jak drapieżniki.

 

W przypadku, gdy nasz pióropuszowy przyjaciel wykazuje zmiany w zachowaniu, utratę apetytu, nieregularne picie czy ogólną osowiałość, warto skorzystać z pomocy weterynarza ptaków. W gabinecie weterynaryjnym Dog-torek w Piekarach Śląskich znajdziesz doświadczonych specjalistów gotowych pomóc w diagnostyce i leczeniu schorzeń u ptaków na Śląsku.

 

Regularne odrobaczanie ptaków, jakie oferujemy w naszych gabinetach, to istotna profilaktyka, pozwalająca uniknąć schorzeń pasożytniczych i grzybiczych. Dodatkowo, szczepienia oraz rutynowe kontrole zdrowia w naszych placówkach pomagają zabezpieczyć naszych pióropuszowych przyjaciół przed poważnymi chorobami. Nie czekajmy na ostatni moment, aby zadbać o zdrowie naszych ptasich towarzyszy.

 

Jakie gatunki ptaków leczymy?

 

 • papugi
 • kanarki
 • zeberki
 • amadyny
 • drób ozdobny
 • ptaki drapieżne
 • ptaki egzotyczne

 

Diagnostyka i leczenie ptaków na Śląsku

 

Proces diagnostyki  i leczenia ptaków każdorazowo dostosowujemy do ich stanu zdrowia, oferując kompleksową opiekę. Diagnostyka i leczenie chorób ptaków w naszym gabinecie obejmuje m.in.:

 

 • określanie płci
 • korektę dzioba
 • odrobaczanie
 • morfologia krwi
 • leczenie zaparć jaj
 • wymazy z wola i badanie kału

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

08:00-21:00

sobota

09:00-16:00

niedziela

(dyżur egzotyczny)

10:00-14:00

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK
UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00- do ostatniego pacjenta

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023