GABINET WETERYNARYJNY PLUTO

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

Chirurgia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

W niektórych przypadkach leczenie zwierząt nie polega tylko na podawaniu leków. Czasami zachodzi konieczność przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia zmian chorobowych. Poza tym zwierzęta są narażone na nieszczęśliwe zdarzenia losowe, jakimi są wypadki lokomocyjne. W takich sytuacjach nasz zwierzak potrzebuje natychmiastowej pomocy.

W gabinecie Dog-torek wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii twardej, miękkiej. W głównej mierze kładziemy nacisk na zapewnieniu jak najlepszej jakości usług oraz higieny wykonywanych zabiegów. Dysponujemy także pełnym wyposażeniem chirurgicznym, a materiały i narzędzia używane do przeprowadzania zabiegów spełniają rygorystyczne standardy weterynaryjne.

 

Zabiegi chirurgiczne dla zwierząt domowych na Śląsku

 

W naszym gabinecie weterynaryjnym wykonujemy następujące zabiegi:

 

  • sterylizacja
  • kastracja
  • szycie ran
  • operacje przewodu pokarmowego
  • cesarskie cięcia
  • usuwanie kamieni z pęcherza moczowego
  • usuwanie guzów

 

Zabieg sterylizacji suczki lub kotki

 

Sterylizacja to zabieg polegający na usunięciu macicy wraz z jajnikami u samicy. Niesie ona ze sobą sporo korzyści. Kotki lub suczki nie męczą się podczas ciąż urojonych. Po takiej operacji znikają problemy związane z rują, bądź cieczką, tym samym przyczyniając się do wyeliminowania ryzyka związanego z „wpadką” i problemu z maluchami. Dodatkowo sterylizacja u kotki lub suczki chroni przed nowotworami narządów rodnych. Dzięki temu w przyszłości nie skazujemy swojego pupila na leczenie uciążliwych przypadłości.

 

Zabieg kastracji psa i kota
 

Kastracja to całkowite usunięcie jąder u samców. Zabieg ten jest zalecany, aby pies, czy kot mógł uniknąć uciążliwych chorób. Po operacji u samca spada poziom testosteronu, staje się mniej agresywny i nie pojawią się obawy, że ucieknie do samicy. Kastracja samców zmniejsza włóczęgostwo, chronimy zwierzęta przed zaginięciem, dzięki czemu pomagamy walczyć z bezdomnością. Poza tym, życie takiego zwierzaka wg badań może być dłuższe nawet o 2 lata.

 

Czy zabiegi chirurgiczne dla zwierząt są bezpieczne?
 

Wszystkie zabiegi chirurgii zwierzęcej są wcześniej planowane. Dokładnie skonsultujemy z Tobą, jak należy przygotować zwierzaka do zabiegu. Przed operacją stan pacjenta jest szczegółowo diagnozowany, nim podejmiemy decyzję o jego przeprowadzeniu.

 

Dokładamy starań, aby zwierzę odczuwało jak najmniej niedogodności. Podczas znieczulenia zwierzęta nie czują bólu. Staramy się ponad wszystko minimalizować ryzyko związane z zabiegiem, dlatego podczas operacji funkcje życiowe są stale monitorowane.

 

W pewnych okolicznościach skorzystanie z pomocy weterynarza świadczącego usługi z zakresu chirurgii jest koniecznością. Warto dokładnie obserwować zmiany w zachowaniu zwierząt. Mogą one wynikać nie tyle z charakteru pupila, ile z rozwoju podstępnej choroby. Obserwujmy nasze zwierzęta także pod kątem podejrzanych zmian na ciele. Zapobiegajmy chorobom i unikajmy czynników negatywnie wpływających na naszego pupila. Jeśli jednak Twój zwierzak będzie wymagał pomocy specjalisty, zgłoś się do nas.

 

ZADZWOŃ DO NAS:

604 915 797

ODWIEDŹ NAS:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

08:00-21:00

sobota

09:00-16:00

niedziela

(dyżur egzotyczny)

10:00-14:00

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK
UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00- do ostatniego pacjenta

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023