GABINET WETERYNARYJNY PLUTO

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

Merdamy ze szczęścia!

 

NAJLEPSZY WETERYNARZ DLA PSA W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, Piekary Śląskie

TELEFON: 604 915 797

 

NAJLEPSZY WETERYNARZ DLA PSA W RADZIONKOWIE

ul. ks. Knosały 61A, Radzionków

TELEFON: 690 606 241

 

Twój pies, będący nieodłącznym towarzyszem, zasługuje na odpowiednią opiekę zdrowotną, która zapewni mu pełen komfort i radość życia obok Ciebie. Zachęcamy do regularnych wizyt w naszych renomowanych gabinetach weterynaryjnych: DOG-TOREK w Piekarach Śląskich oraz PLUTO w Radzionkowie. Dzięki systematycznym badaniom zapewnisz swojemu pupilkowi długie i zdrowe życie.

Regularne badania profilaktyczne dla psa mają kluczowe znaczenie, umożliwiając uniknięcie poważniejszych schorzeń w przyszłości oraz umożliwiając wczesną diagnozę ewentualnych problemów. Dzięki nim można szybko rozpocząć odpowiednie leczenie, co może być decydujące nawet dla uratowania życia Twojego pupila.

 

Jesteśmy świadomi, że wizyta u weterynarza może być dla zwierzaka stresująca, nawet jeśli jest on uznawany za najlepszego i najbardziej przyjaznego. W gabinetach DOG-TOREK i PLUTO podejmujemy wszelkie możliwe środki, aby zminimalizować negatywne emocje związane z badaniem. Nasi weterynarze, z racji posiadania własnych czworonogów, podchodzą do każdego pacjenta z pełnym zaangażowaniem, jak do swojego własnego zwierzaka – z troską, miłością i delikatnością. Możesz być pewien, że Twój pupil będzie w najlepszych rękach!

 

Weterynarz dla psa w Piekarach Śląskich i Radzionkowie

 

Psom każdej rasy i kundelkom, gwarantujemy kompleksową opiekę weterynaryjną. W naszym gabinecie Dog-torek w Piekarach Śląskich, możesz skorzystać z pomocy weterynarzy świadczących usługi z zakresu kardiologii, chirurgii, alergologii, dietetyki, okulistyki, neurologii, czy stomatologii. Co ważne, w nagłych wypadkach zapewniamy całodobową pomoc weterynaryjną na Ślasku w Radzionkowie, w gabinecie Pluto!

 

Oferujemy kompleksową opiekę zdrowotną dla psów w każdym etapie ich życia. Przeprowadzamy regularne profilaktyczne szczepienia oraz skuteczne odrobaczanie, dbając o zapewnienie optymalnego zdrowia Twojego pupila. Ponadto, udzielamy właścicielom praktycznych porad dotyczących warunków życiowych, aby zapewnić zwierzętom maksymalny komfort.

 

W przypadku psów charakteryzujących się trudnymi lub mającymi problemy psychologiczne, nasz doświadczony behawiorysta dla psa jest do dyspozycji w gabinetach w Piekarach Śląskich i Radzionkowie. Dzięki temu specjaliście możemy skutecznie analizować i wyjaśniać niejasne zachowania pupila, odnajdywać ich źródło oraz oferować pomoc w eliminacji problemów. W naszym podejściu kładziemy nacisk na zrozumienie oraz wsparcie, aby stworzyć harmonijną relację między właścicielem a zwierzakiem.

 

Źródła i objawy psich chorób

 

Choroby u psów mogą mieć różnorodne źródła, w tym genetyczne, alergiczne, wirusowe, pasożytnicze, dietetyczne, a nawet być spowodowane stresem. Z tego powodu mogą manifestować się różnymi objawami o zróżnicowanym nasileniu. Warto jednak zauważyć, że każdą obserwowaną zmianę w zachowaniu czworonożnego przyjaciela należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Chociaż nie każda zmiana może świadczyć o poważniejszym schorzeniu - np. może wynikać z zatrucia pokarmowego lub alergii na konkretny składnik - pewność można uzyskać tylko poprzez konsultację ze specjalistą, który w razie potrzeby przeprowadzi odpowiednie badania.

 

Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, że konkretne rasy psów są bardziej narażone na pewne rodzaje chorób lub schorzeń, często ze względu na swoją specyficzną budowę. Dlatego istotne jest zapewnienie im specjalistycznej opieki i regularne monitorowanie stanu zdrowia od najmłodszych lat. Przykładowo, psy z długimi, zwisającymi uszami, takie jak cocker spaniele czy bassety, są bardziej podatne na problemy z uszami. Warto również wspomnieć o syndromie ras brachycefalicznych, do których należą m.in. mopsy i buldogi francuskie, oraz koty takie jak perskie czy himalajskie. Ze względu na budowę czaszki tych zwierząt, mogą one być bardziej podatne na trudności z oddychaniem, niewydolność serca, wymioty po posiłkach oraz problemy z oczami.

 

Dodatkowo, wiek pupila może wpływać na predyspozycje do konkretnej grupy schorzeń. Niektóre choroby mogą dotyczyć głównie młodych lub starszych zwierząt, co podkreśla potrzebę dostosowanej opieki w zależności od etapu życia czworonoga.

 

Leczenie psa przez specjalistycznego weterynarza na Śląsku

 

Czy zauważyłeś, że Twój pies stał się apatyczny lub nerwowy? Częściej prosi o spacery, ale boryka się z problemami z oddawaniem moczu? Może mieć trudności w poruszaniu się, wymiotuje, często się drapie, a nawet wydaje się być zaniepokojony, mimo normalnej temperatury? Jeśli rozpoznajesz którykolwiek z tych objawów, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą, aby upewnić się, że Twój pupilek cieszy się dobrym zdrowiem.

 

Najczęściej występujące choroby psów:
 

 • padaczka (objawy: napady drgawkowe)
 • babeszjoza (objawy: mniejszy apetyt, biegunka/wymioty, powiększone węzły chłonne)
 • rozrost gruczołu krokowego (objawy: większa potrzeba oddawania stolca, krwiomocz, hematospermia)
 • zarobaczenie (objawy: wymioty, biegunka, zmatowiona sierść, wypadanie sierści, obniżenie masy ciała, zaparcia)
 • borelioza (objawy: gorączka, apatia, mniejszy apetyt, sparaliżowane kończyny, padaczka, zapalenie wątroby, zapalenie nerek)
 • dysplazja stawu biodrowego (objawy: osowiałość i brak chęci do zabawy, trudności w poruszaniu się, zachowywanie dużej ostrożności przy poruszaniu się, sztywny chód)
 • zapalenie uszu (objawy: wzmożone drapanie się w okolicy ucha, ocieranie głową o różne przedmioty, nadwrażliwość przy uszach, ropny wyciek z ucha, obrzęk i zaczerwienienie ucha)
 • zapalenie gruczołów przyodbytowych (objawy: osowiałość, obecność krwi w kale, problemy z defekacją, wymioty, nieprzyjemny zapach, zmniejszony apetyt, zaparcia, osłabienie, saneczkowanie, osłabienie)

 

Poważne choroby zakaźne psów, które mogą zagrażać ich życiu:
 

 • parwowiroza – psi tyfus (objawy: mniejszy apetyt, biegunka, wymioty, krew w kale)
 • skręt żołądka (objawy: wzmożone ślinienie się, dyszenie, twarde okolice brzucha, odruch wymiotny, opuchlizna, szybsze bicie serca)
 • nosówka (objawy: apatia, gorączka, wydzielina z nosa i oczu + objawy charakterystyczne dla danej postaci nosówki, tj. nerwowej, płucnej, jelitowo-żołądkowej, ocznej lub skórnej)
 • wścieklizna (objawy: wzmożone ślinienie się, jedzenie rzeczy niejadalnych, piana na pysku, opadająca żuchwa, agresywne zachowanie lub otępienie w zależności od postaci choroby)
 • wirusowe zapalenie wątroby (objawy: gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, wymioty, biegunka, osowiałość, zapalenie migdałków)

 

 

Wybierając nasz gabinet weterynaryjny, Dog-torek w Piekarach Śląskich lub Pluto w Radzionkowie, możesz mieć pewność, że Twój pupil będzie pod opieką wybitnych specjalistów w Twojej okolicy. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zwierząt, dlatego podejmujemy wszelkie starania, aby każda wizyta była dla małego pacjenta pozytywnym doświadczeniem, pozbawionym stresu. Oferujemy pomoc zarówno przy łagodnych schorzeniach, jak i w zaawansowanych stadiach chorób. Czy zauważyłeś niepokojące objawy u swojego psa lub kota? A może dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością służymy pomocą!

 

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

08:00-21:00

sobota

09:00-16:00

niedziela

(dyżur egzotyczny)

10:00-14:00

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK
UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00- do ostatniego pacjenta

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023