GABINET WETERYNARYJNY PLUTO

UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

Dermatologia zwierzęca

 

DOG-TOREK - WETERYNARZ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

ul. Jana Pawła II 59, 41-943 Piekary Śląskie

 

TELEFON: 604 915 797

 

Twój pies lub kot ciągle się drapie? A może wygryza sobie nieustannie tę samą część sierści lub nietypowo potrząsa uszami? Niestety, oznacza to, że może cierpieć na jedno ze schorzeń dermatologicznych, alergię, a nawet atopię. Nasi wykwalifikowani weterynarze z gabinetu Dog-torek w Piekarach Śląskich przebadają kompleksowo twoje zwierzę, oceniając stan jego skóry oraz sierści. Doradzą w kwestiach pielęgnacji i w razie konieczności zlecą odpowiednie badania. A wszystko po to, by pomóc Twojemu pupilowi odzyskać komfort.

Kiedy skorzystać z konsultacji dermatologicznej u weterynarza?
 

Gdy zauważyłeś u swojego pupila niepokojące objawy w postaci przerzedzonej sierści, świądu, miejscowego łysienia, zaczerwienienia skóry, problemów z pazurami lub uszami, warto odwiedzić weterynarza świadczącego usługi z zakresu dermatologii. To wyspecjalizowany fachowiec, który jest w stanie dokładnie ocenić kondycję skóry zwierzęcia i zdiagnozować problem.

 

Leczenie chorób skóry u zwierząt
 

Psy i koty cierpią na choroby skóry niezwykle często. Stany zapalne, atopie, czy alergie nie są jednak łatwe w rozpoznaniu i leczeniu. Dlatego ważne jest, by w porę zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który postawi trafną diagnozę.

 

Psy podobnie jak ludzie mogą negatywnie reagować na unoszące się w powietrzu pyłki. A choroby grzybicze ucha czy sierści są dla nich wyjątkowo niekomfortowe. Kłopoty ze skórą u zwierząt domowych stanowią najczęściej złożony problem, wynikający z patologicznych zmian w obrębie organów wewnętrznych.

 

Dermatologia zwierząt obejmuje leczenie:

 

 • alergii
 • chorób autoimmunologicznych i immunologicznych
 • infekcji skóry
 • zapalenia uszu
 • łysienia zapalnego i niezapalnego
 • chorób pasożytniczych wywołujących zmiany skórne
 • schorzeń endokrynologicznych
 • łojotoku pierwotnego i wtórnego
 • chorób pazurów
 • zaburzeń rogowacenia
 • nieprawidłowości związanych z pigmentacją

 

Badania i testy dermatologiczne zwierząt na Śląsku
 

Analizy dermatologiczne obejmują wiele różnych typów testów. W naszych gabinetach w Radzionkowie i Piekarach Śląskich wykonujemy między innymi:

 

 • Badania zaskorbin naskórka – podstawowe testy diagnostyczne wykonywane w celu ustalenia schorzeń o podłożu pasożytniczym. W zależności od potrzeb próbka skóry pobierana jest skalpelem powierzchniowo lub głęboko. U psów najczęściej wykonuje się pobór w okolicach małżowin usznych lub w bocznych obszarach stawów łokciowych. U kotów test przeprowadza się zazwyczaj z obszaru bocznej powierzchni ramienia. Tego typu badanie mikroskopowe pozwala wykryć m.in. grzybicę, świerzbowiec czy nużycę. 
 • Wymazy na obecność bakterii i grzybów – badania umożliwiające identyfikację grzybów drożdżopodobnych, dermatofitów czy bakterii odpowiedzialnych za zły stan skóry zwierzęcia. Pozwalają potwierdzić lub wykluczyć np. grzybicę skóry.
 • Posiewy diagnozujące choroby grzybicze lub bakteryjne – testy pozwalające na ustalenie w krótkim czasie typu drobnoustrojów wywołujących reakcje skórne.

 

Jak przygotować zwierzę do wizyty u dermatologa?
 

Przed umówieniem się u specjalisty, warto wybrać się najpierw do weterynarza domowego, który wstępnie oceni stan skóry zwierzęcia i wówczas w razie potrzeby skieruje do weterynarza świadczącego usługi dermatologiczne. Sama wizyta dermatologiczna jest z reguły dłuższa niż klasyczna kontrolna. Należy zarezerwować sobie ok. 60 minut. Na 2 dni przed planowanym badaniem nie należy zwierzęcia kąpać. Nie zaleca się również czyszczenia uszu i podawania do nich leków. Na wizytę należy zabrać dotychczasowe wyniki badań, książeczkę zdrowia, historię leczenia i ewentualnie nazwy stosowanych leków. Koniecznie trzeba sprawdzić i zapisać typ podawanego jedzenia. Idealnie jest przyjść z kotem lub psem na czczo, gdyż niewykluczone są badania krwi.

 

ZADZWOŃ DO NAS:

604 915 797

ODWIEDŹ NAS:

UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

[sprawdź jak dojechać]

Administratorem danych osobowych jest Pluto Gabinet Weterynaryjny Aleksandra Rożeńska, ks. Knosały 61A, 41-922 Radzionków, NIP: 4980127035. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy, na Twoje żądanie, w celu dokonania odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe przetwarzane w celu przeprowadzenia czynności przed zawarciem umowy oraz realizacji usług będą przetwarzane do zakończenia umowy o świadczenie usług z Administratorem oraz czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia  odpowiedź na zapytanie. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Imię
Nazwisko
Twój telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub przez formularz.

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

08:00-21:00

sobota

09:00-16:00

niedziela

(dyżur egzotyczny)

10:00-14:00

GABINET WETERYNARYJNY DOG-TOREK
UL. JANA PAWŁA II 59, PIEKARY ŚLĄSKIE

GODZINY OTWARCIA GABINETU:

 

poniedziałek - piątek:

07:00-21:00

sobota

09:00-17:00

niedziela

09:00- do ostatniego pacjenta

GABINET WETERYNARYJNY PLUTO
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

POGOTOWIE WETERYNARYJNE 24/7
UL. KS. KNOSAŁY 61A, RADZIONKÓW

PROJEKT I REALIZACJA SPECTRUM MARKETING | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023